IMG_1217 IMG_1220

Disse to puddere er pt. mine største beauty favoritter. Den første er en transparent matterende pudder købt på eBay til næsten ingen penge for 56g, og den bruger jeg når min hud i ansigtet begynder at skinne lidt (eller jeg bare fucking sveder) så bliver den super smuk mat igen. En frelser her om sommeren! Istedet for at fyre en masse ekstra makeup i hovedet som bare gør det klumpet at se på. Den anden er en hårpudder fra Hair Doctor som kan købes i Beautycos. Jeg elsker hårpuddere! Og denne her er suveræn. Den holder mit hår under kontrol, og får det til at sidde som det skal. Pisse godt.

4 svar til “2 yndlings pudder”

  1. Emilie Berg siger:

    Tænkte på hvilke skrifttyper du har brugt i din header? 🙂
    xxx

  2. katarinanatalie siger:

    Den ene er Helvetica, kan desværre ikke huske den anden 🙂

  3. J siger:

    Hej Katarina. Det ville være lækkert med et interior-indlæg snart med fede opbevaring som kunne være kurve/kasser, lysstage, fede plakater, rammer osv. på budget.
    Jeg er smaskforelsket i denne, men den er meget lille til at skulle opbevare noget, som tæpper, puder osv. http://www.hm.com/dk/product/18098?article=18098-A.
    Ebay varer er selvfølgelig også velkommen, man finder jo sommetider fine/gode varer på ebay til ingen penge! 😉

  4. katarinanatalie siger:

    Der skal nok komme masser af indlæg som disse i fremtiden – bloggen består næsten ikke af andet end interiør og eBay 😉
    Tag et kig igennem bloggen, måske finder du lidt inspiration 🙂

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *